V programe Optivus možno používať aj špecializované nadstavby. Nadstavba je program, ktorý sa integruje priamo do programu Optivus. Doplní si svoje menu, doplní si filtre a vykonáva špecializované funkcie. V tomto článku popisujeme zmeny, ktoré nastávajú od verzie 5.27.

Viac verzií nadstavby

Od tejto verzie programu sa pri štarte program spojí s licenčným serverom a vyžiada si zoznam verzií nadstavby, ktoré poskytuje. Ak je na licenčnom serveri viac verzií nadstavby, je ponúknutý ich zoznam. Užívateľ si môže vybrať verziu, ktorú bude používať. V zozname je pri každej verzii vždy uvedené, čo daná verzia opravuje alebo vylepšuje.

optivus_plugin_select

Po výbere verzie sa v prípade, že takúto verziu ešte nemáte stiahnutú, daná verzia stiahne z licenčného servera. Potom sa verzia spustí v programe Optivus. Optivus si zapamätá vybranú verziu a bude ju pri nasledovnom spustení programu používať automaticky. Nebude sa objavovať žiadna tabuľka s výberom verzií.

Ostrá databáza a ladenie

Je možné mať pre každú používanú databázu inú verziu nadstavby. To je výhodné vtedy, keď vyjde nová verzia a chcete si ju vyskúšať. Vyberiete si jej používanie iba pre ladiacu databázu a skúšate jej funkcie tam. Keď budete s jej funkciami spokojní, môžete ju používať aj v ostrej verzii.

Keď vyjde nová verzia

Keď vyjde nová verzia nadstavby, výberová tabuľka sa zase objaví a môžete si zvoliť novšiu verziu.

Ako skontrolovať, akú aktuálnu verziu nadstavby používate

Vyberiete si funkciu Pomoc/O programe a v popise uvidíte názov svojej nadstavby a meno DLL, ktoré sa aktuálne používa.

optivus_plugin_about

Ako si zmeniť verziu nadstavby

Pri prihlasovaní sa do programu musíte zaškrtnúť položku Nastaviť plugin. Program vám potom umožní vybrať si inú nadstavbu. Voľbu si zapamätá a bude odteraz používať novú nadstavbu.

optivus_plugin_login